کاردرمانی جسمی

کاردرمانی جسمی یکی از روش های پرکاربرد برای بهبود خیلی از بیماری‌هاست و می‌تواند روش موثری برای بهبود وضعیت جسمانی و ذهنی افراد باشد و به آنها کمک کند تا بتوانند کارهایشان را با استقلال بیشتری انجام دهند. خیلی از افراد که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند یا خیلی‌ها که به تازگی جراحی انجام داده‌اند، ممکن است در انجام کارهای روزمره کمی ناتوانی پیدا کرده باشند. به همین خاطر ما در این مبحث تصمیم گرفتیم که به طور کامل برایتان توضیح دهیم که کاردرمانی جسمی چیست. در نهایت هم کاردرمانی جسمی در تهران را به شما معرفی می‌کنیم تا درصورت نیاز به بهترین مرکز مراجعه کنید.

کاردرمانی جسمی در تهران- کلینیک پازل
کاردرمانی جسمی - کلینیک پازل

منظور از کاردرمانی جسمی چیست؟

کاردرمانی جسمی به شما می آموزد که بتوانید با جسم خودتان سازگار شوید. این سازگاری باعث می‌شود که شما هر نوع فعالیت و هر نوع کاری را راحت‌تر انجام دهید. فعالیت‌هایی که شاید برای افراد دیگر خیلی عادی به نظر برسد اما شما به خاطر شرایط خاصی که دارید با سختی آن را انجام دهید. کاردرمانی به شما کمک می‌کند که هم در منزل و هم در محل کار یا مدرسه و دانشگاه عملکرد بهتری داشته باشید.

شرکت در کلینیک‌های کاردرمانی جسمی در تهران باعث می‌شود که بتوانید دوباره توانایی‌های خود را به دست بیاورید و برای انجام کارهای روزمره به دیگران نیاز نداشته باشید. برای اینکه به این هدف مهم دست پیدا کنید، حتماً باید تحت آموزش قرار بگیرید و یاد بگیرید از ابزاری مثل واکر و ویلچر چگونه استفاده کنید و مستقل‌تر باشید.

 زمانی که وارد مراکز کاردرمانی جسمی در تهران می‌شوید فرد متخصص و کاردرمانگر اول از همه سعی می‌کند که وضعیت شما را آنالیز کند. طرز انجام کارهای مختلف در افرادی که مشکلات جسمانی دارند، با یکدیگر متفاوت است. تمرینات و رهکارهای کاردرمانی‌ها هم باید متناسب با وضعیت بدنی افراد انجام شود. در نهایت کاردرمانگر یک برنامه درمانی را بعد از بررسی و آنالیز برای شما در نظر می‌گیرد تا بتوانید با درد کمتر و راحت‌تر کارتان را انجام دهید.
به همین خاطر است که توصیه می‌کنیم در صورت ایجاد مشکل حتماً برای کاردرمانی دست یا دیگر اعضای بدنتان اقدام کنید و این کار را به تعویق نیندازید. بعد از مراجعه متوجه خواهید شد که چقدر تغییر داشته‌اید و پیشرفت کرده‌اید.

بهترین کلینیک کاردرمانی جسمی در تهران - کلینیک پازل

وظیفه کاردرمانگر

کاردرمانی می‌تواند برای هر گروه سنی انجام شود. از کودکان تا بزرگسالان مبتلا باید این روش‌های درمانی را در پیش بگیرند تا بتوانند در انجام فعالیت‌های روزمره استقلال بیشتری داشته باشند و به اهداف خود دست پیدا کنند‌. زمانی که اشخاص به هر علتی ممکن است در انجام فعالیت‌های روزانه ناتوان باشند و به کمک‌ دیگران نیاز پیدا کنند، یک درمانگر می‌تواند به آنها کمک کند.

فرض کنید شما کودکی دارید که در مدرسه به اختلالاتی مانند اختلال نقص توجه مبتلا است. در چنین حالتی ممکن است نتوانید مانند یک کودک عادی با او برخورد کنید و باید شرایط خاصی را برایش فراهم کنید یا مثلاً ممکن است یک خانم یا یک آقا اختلال و افسردگی یا وسواس داشته باشد. در چنین حالتی حتماً باید راهکارهای درمانی برای آنها در نظر گرفته شود. در مورد وضعیت جسمانی هم دقیقاً همین موضوع صدق می‌کند.

اگر شما شکستگی استخوان داشته باشید یا اگر پاهایتان وضعیت عادی نداشته باشد یا اگر خودتان یا کودکتان آسیب مغزی را تجربه کرده باشید؛ همه این‌ها باعث می‌شود که جسم و ذهنتان با یکدیگر عملکرد هماهنگ نداشته باشد. در این مواقع بهتر است به بهترین گفتاردرمانی غرب تهران یا بهترین کاردرمانی مراجعه کرده و سعی کنید که وضعیت جسمانی خود را بهبود ببخشید تا هماهنگی را دوباره در بدنتان ایجاد کنید.

افرادی که به کاردرمانی نیاز دارند، معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

کلینیک کاردرمانی در تهران - کلینیک پازل

مزایای کاردرمانی جسمی

کاردرمانی جسمی در تهران و حرکاتی که در آن تجویز می‌شود، بستگی به بدن شما و علت بیماری‌تان دارد. مزایای زیادی برای آن وجود دارد؛ البته به شرطی که شما به بهترین کلینیک کاردرمانی در تهران مراجعه کرده باشید و زیر نظر افراد متخصص قرار بگیرید. ما در این بخش مزایای کاردرمانی را به طور مفصل برای شما توضیح می‌دهیم. با انجام کاردرمانی می‌توانید حرکات تمرینی را اجرا کنید و تجویز دارو هم در کنارش داشته باشید. همین باعث می‌شود که درد شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند یا به طور کامل درمان شود. کاردرمانی به کودکان معلول کمک می‌کند که بتوانند به مدرسه بروند و در اجتماع حضور داشته باشند. همچنین برای سالمندانی که تغییرات جسمی و شناختی در آنها ایجاد شده، حمایت و پشتیبانی بسیار خوبی خواهد داشت.
کاردرمانی به افراد کمک می‌کند که بتوانند تعادل کافی را حس کرده و از افتادنشان جلوگیری شود. کاردرمانی باعث مراقبت از خود خواهد شد. با کاردرمانی کارهای روزانه مثل حمام کردن، لباس پوشیدن، بستن بند کفش، غذا خوردن، راه رفتن و غیره راحت‌تر انجام می‌شود تا جایی که ممکن است فرد اصلاً به کمک دیگران نیاز نداشته باشد.
اگر شما به کاردرمانی جسمی در غرب تهران مراجعه کنید، مجموعه یک سری تمرینات ورزشی هم برای شما پیشنهاد می‌دهند تا قسمت‌های خاصی از بدنتان تقویت شده و عضلات دوباره به حالت سابق خودش برگردد. همین باعث می‌شود که بتوانید از هر لحاظ راحت‌تر زندگی کنید و بدن قوی‌تری هم داشته باشید.
بهترین کاردرمانگر در تهران - پازل

کاردرمانی جسمی برای چه سنی مناسب است؟

اینکه شما به کاردرمانی جسمی نیاز دارید یا نه، بستگی به نظر متخصصان دارد اما خوشبختانه این مزیت وجود دارد که شما کاردرمانی را در هر سنی انجام دهید. کاردرمانی افراد در سنین مختلف از جمله نوزادان نارس تا کودکان خردسال، افراد میانسال و سالمندان انجام می‌شود و آنها می‌توانند از این روش بهترین نتیجه را بگیرند. ما توصیه می‌کنیم که درصورت نیاز برای کاردرمانی جسمی در تهران به کلینیکی مراجعه کنید که به عنوان یکی از بهترین مراکز شناخته می‌شود. در این کلینیک های کاردرمانی بهترین تمرینات با توجه به رده سنی هر فرد و بادقت کافی انجام می شود. کار درمانان با افراد در هر سنی از نوزادان نارس گرفته تا کودکان خردسال و افراد میانسال و یا سالمندان کار می کنند.

پازل؛ بهترین کلینیک کاردرمانی جسمی در تهران

اگر شما به کلینیک‌های مختلف کاردرمانی جسمی در تهران مراجعه کنید، خواهید دید که آنها روش‌های درمانی مختلفی را برای شما در نظر می‌گیرند و تمرینات کاردرمانی را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید مشکل جسمانی خاص خود را برطرف کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. اگر می‌خواهید خیلی زود به حالت قبل برگردید و فعالیت‌های جسمانی خودتان یا فرزند مبتلای خود را بهتر انجام دهید، ما از شما دعوت می کنیم به کلینیک کاردرمانی پازل؛ بهترین کاردرمانی غرب تهران مراجعه کنید. ما با کادری از پزشکان متخصص و کاردرمانگرهای متبحر همچون بهترین کاردرمانگر اوتیسم در تهران و به روزترین وسایل و تجهیزات در کنار شما هستیم. کافی است با ما تماس بگیرید.

شما می‌توانید از قبل با استفاده از مشاوره با کاردرمانگران ما سوالات و مشکلات خود را به طور کامل برطرف کنید. طبق جلسه مشاوره تعداد جلسات، تمرینات لازم، هزینه دوره و … به طور کامل مشخص خواهد شد. همچنین اگر فرزندان شما از بیماری‌هایی مانند اوتیسم، فلج مغزی و مواردی از این قبیل رنج می برد و توانایی جسمانی و حرکتی خوبی ندارد، ما در کلینیک پازل بهترین کاردرمانی غرب تهران در کنار شما هستیم.