بهترین کاردرمانی غرب تهران

ما در بهترین کاردرمانی غرب تهران قصد داریم تا با ارائه این مطلب به شما عزیزان در رابطه با افرادی صحبت کنیم که با یک بیماری ناتوانی دست و پنجه نرم می‌کنند. افرادی که حتی گاهی فکر می‌کنند دیگر ممکن است نتوانند هیچ کاری انجام دهند. اما کلینیک پازل؛ بهترین کاردرمانی غرب تهران می‌تواند به این عزیزان به برگشتن به یک زندگی نرمال کمک می کند. مجموعه پازل در ارائه تمام خدمات مربوط به کاردرمانی برای درمان بیماران از سنین کودکی تا بزرگسالی موفق بوده است و به بهترین نحو ممکن می‌تواند به یاری شما یا عزیزانتان بشتابد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با این موضوع صحبت کنیم.

بهترین کاردرمانی در تهران - کلینیک پازل
بهترین کاردرمانی غرب تهران - کلینیک پازل

منظور از کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی یا OT (occupational therapy) مجموعه‌ای از فعالیت‌های منظم است که برای کمک به تقویت مهارت‌های حرکتی، تعادلی و … انجام می‌شود. این رشته از توانبخشی سبب بهبود اختلالات جسمی، ذهنی و روانی افراد می‌شود. اگر بخواهیم تخصصی‌تر در رابطه با این موضوع صحبت کنیم، باید بگوییم که هدف از کاردرمانی بهبود فعالیت‌های یک روز انسان است. یعنی تمام آن کارهایی که همچون تحصیل، بازی کار و … که انسان در طول ۲۴ ساعت شبانه روز به آنها مشغول است. برخی از افراد به دلایلی در انجام این کارهای روزمره مشکل پیدا می‌کنند که برای درمان این مسائل کاردرمانی گزینه مناسبی است. در حقیقت مراجعه به بهترین کاردرمانی غرب تهران سبب می‌شود تا افراد به تدریج بدون هیچ مشکلی مشغول به انجام فعالیت‌های روزانه خود شوند.

چه کسانی به کاردرمانی نیاز دارند؟

برای بهره‌گیری از خدمات بهترین کاردرمانی غرب تهران محدودیت سنی وجود ندارد. این بدان معناست که افراد با هر سنی از کودکان گرفته تا بزرگسالان می‌توانند با کاردرمانی بدون کمک به دیگران فعالیت‌های روزمره خود را پیش ببرند. در واقع همه افراد چه اشخاصی که از لحاظ روانی در استقلال در کارهایشان مشکل دارند و هم کسانی که مشکلات جسمانی دارند می‌توانند با کاردرمانی نتایج اثربخشی را مشاهده کنند. برای مثال اگر فرزند محصل شما به دلایلی همچون اختلال در تمرکز نتواند به تحصیل بپردازد، کاردرمانی برای او موثر خواهد بود. به طور کلی افراد با مشکلات سلامت روان و مشکلات پس از صدمات یا جراحی‌ها، افراد مبتلا به اوتیسم و دارای نواقص مادرزادی می‌توانند از کاردرمانی نتایج موثری را بگیرند. در حقیقت می توان گفت راهکار درمان اوتیسم هم در دست کادرمانگران است.

کاردرمانگر کیست؟

همواره این سوال برای افراد شکل می‌گیرد که کاردرمانگر کیست؟ کاردرمانگر همان فردی است که به شما برای ایجاد یک زندگی مستقل کمک می‌کند. این شخص به کمک طرح برنامه‌های منظم برای هر فرد روش‌های جدیدی را جهت برطرف کردن مشکل او به کار می‌گیرد تا فرد بتواند به تدریج خودش کارهایش را پیش ببرد.

وظایف کاردرمانگر چیست؟ - مرکزی کاردرمانی پازل در غرب تهران

وظیفه کاردرمانگر

یک کاردرمانگر حرفه‌ای می‌تواند شما یا فرزند دلبندتان را به زندگی عادی بازگرداند. برای آنکه وظایف کار درمانگر را دقیق‌تر متوجه شوید، در ادامه لیستی از کارهای این شخص را آورده ایم:

پازل - بهترین مراکز کاردرمانی تهران

ویژگی‌های بهترین کاردرمانگر

کار درمانگران حرفه‌ای بهترین راهکارها برای برطرف کردن مشکلات جسمی و روانی مراجعه کنندگان را ارائه می‌کنند تا بتوانند به افزایش استقلال این اشخاص سرعت بیشتری ببخشند. البته بهترین کاردرمانگر ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

تجربه زیاد

یک کاردرمانگر حرفه‌ای تجربه زیادی در حیطه کاری خود دارد؛ به بیانی او به خوبی می‌داند که باید رفتارش با بیماران چگونه باشد. همچنین او به خوبی با پروتکل‌های درمانی و متدها آشناست تا بتواند تمام تلاش خود در برطرف کردن مشکلات را انجام دهد.

رعایت اخلاق حرفه‌ای

رعایت اخلاق حرفه‌ای از ویژگی‌های بارز بهترین کاردرمانگر محسوب می‌شود. با آنکه دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته واحدی به نام اخلاق حرفه‌ای را می‌گذرانند؛ اما باید به خوبی بلد باشند تا این موضوع را در رفتار با مراجعه کنندگان نیز به کار گیرند. با این حساب از یک کاردرمانگر با تجربه انتظار می‌رود تا با به کارگیری رفتار شایسته از پس مشکلات مراجعه کنندگان بر بیاید.

واقع بین بودن

 از دیگر ویژگی‌های بهترین کاردرمانگر خوب در بهترین کاردرمانی غرب تهران می‌توان به واقع بین بودن اشاره کرد. دادن امیدهای الکی به همراهان بیماران نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت. در حقیقت یک کاردرمانگر خوب باید با توجه به شرایط حاکم و بررسی همه چیز انگیزه واقعی را به خانواده بیماران القا کند. این رفتار به طرز شگفت‌انگیزی سبب می‌شود تا هیچ نکته‌ای از همراهان مراجعه کنندگان پنهان نماند.

توانایی برای کار کردن به صورت گروهی

گاهی بیماران برای برطرف شدن مشکلشان نیاز به همکاری با سایر متخصصان و کارشناسان را دارند. یک درمانگر خوب باید به خوبی با کارهای گروهی آشنا باشد تا بتواند مراجعه کننده را به یکی از بهترین کارشناسان مربوطه ارجاع دهد. با این حساب از یک کاردرمانگر حرفه‌ای انتظار می‌رود تا علاقمند به کارهای گروهی باشد و بتواند با سایر متخصصان در این زمینه کار کند.

داشتن اخلاق خوب

علاوه بر اخلاق حرفه‌ای، بهترین درمانگر باید اخلاق خوش نیز داشته باشد. کودکان نمی‌توانند با افراد خشک و بد اخلاق ارتباط خوبی داشته باشند؛ بنابراین درمانگران باید با حوصله و اخلاق نیکو کودکان را برای حل شدن مشکلشان راهنمایی نمایند.

اهداف کاردرمانی در کودکان

مراجعه به بهترین کاردرمانی غرب تهران برای کودکان مبتلا به ناتوانی ذهنی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. کاردرمانگران با این کودکان در رابطه با مهارت‌های حرکتی ظریف، مهارت‌های حرکتی درشت، اجتماعی شدن، مواظبت از خود و … کار می‌کنند تا کودک بتواند مهارت‌های خود را افزایش دهد. حتی درمانگران به خوبی راهکار درمان اوتیسم را برای هر کودک پیدا کرده تا مهارت‌های او را افزایش دهند. در کل اهداف کاردرمانی در کودکان مرتبط با بهبود مهارت‌های مراقبت از خود و انجام کارهای روزانه همچون لباس پوشیدن، افزایش مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی، بهبود توانایی‌های فیزیکی و تقویت هماهنگی اجزای مختلف بدن است.

روش کاردرمانی کودکان - مرکز کاردرمانی پازل
سایت کاردرمانی در تهران - کلینیک پازل

ویژگی‌های بهترین کاردرمانی غرب تهران

کودکانی که دچار اختلالاتی همچون بیش فعالی، اوتیسم، تاخیر رشدی، سندروم‌های ژنتیکی، اختلالات عصبی عضلانی و … هستند، می‌توانند برای بهبود علائم اختلالات خود به کلینیک پازل؛ بهترین کاردرمانی غرب تهران مراجعه کنند. اما به نظر شما دلیل آنکه بر مراجعه به این مرکز تاکید داریم چیست؟ ما در مجموعه پازل؛ بهترین کاردرمانی غرب تهران به کودکان کمک می‌کنیم تا برای انجام کارهایشان به استقلال لازم دست یابند. البته رسیدن به این هدف در حضور درمانگران حرفه‌ای حاصل می‌شود و ما در مجموعه پازل از حضور افرادی باتجربه و متخصص در این زمینه بهره مندیم. در ادامه قصد داریم تا برخی از ویژگی‌های بهترین کاردرمانی غرب تهران را برای شما برشماریم:

تجهیزات کاربردی و پیشرفته

کلینیک‌های خوب کاردرمانی در غرب تهران از تجهیزات پیشرفته برای مقابله با اختلالات برخوردار هستند. یعنی در یک مرکز معتبر در این ناحیه از پایتخت تمام وسایل از جمله دستگاه‌های تصویربرداری مدرن، وسایل فیزیوتراپی و تکنولوژی‌های مورد نیاز حضور دارند.

پاسخ درست به نیازهای بیماران

یکی از ویژگی‌های بهترین کاردرمانی غرب تهران ارائه خدمات به صورت شخصی است؛ یعنی این مرکز برای همه مراجعه کنندگان نسخه‌های مشابه نمی‌پیچد؛ بلکه برنامه را با توجه به پروتکل خاص هر بیمار ارائه می‌دهد.

استخدام تیم متخصص و حرفه‌ای

 طبیعتاً بهترین کلینیک‌های کاردرمانی برای حفظ اعتبار خود از بهترین کارشناسان و کاردرمانگران کمک می‌گیرند. در واقع تمام این عزیزان باید مدارک و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند تا به انتظارات بیماران و خانواده‌های آنها پاسخ داده شود؛ برای مثال در زمینه درمان اوتیسم از بهترین کاردرمانگر اتیسم در تهران کمک گرفته می‌شود.

فضای مناسب

یکی از ویژگی‌هایی که برای تشخیص بهترین کاردرمانی غرب تهران باید در نظر بگیرید، وجود محیط آرامش بخش است. به هر حال خیلی از مراجعه کنندگان به این مکان دارای مشکلات ذهنی هستند، پس برای بهبود مشکلات این افراد و القای حس آرامش به مراجعه کنندگان باید فضا دوستانه باشد.

انواع خدمات کاردرمانی در بهترین کاردرمانی غرب تهران

کاردرمانگر با ارتقای سلامت افراد می‌تواند آن ها را به انجام فعالیت‌های عادی بازگرداند. البته انواع متعددی از خدمات کاردرمانی در بهترین کاردرمانی غرب تهران ارائه می‌شوند که هر کدام مربوط به مراجعه کنندگان خاصی هستند. به این ترتیب مراجعه‌کنندگان باید بر اساس سن فرد و نوع ناتوانی نوع مناسبی از خدمات کاردرمانی را انتخاب کنند. در پاراگراف‌های زیر به بررسی این طبقه بندی‌ها خواهیم پرداخت:

انواع خدمات کاردرمانی در بهترین کاردرمانی غرب تهران

کاردرمانگر با ارتقای سلامت افراد می‌تواند آن ها را به انجام فعالیت‌های عادی بازگرداند. البته انواع متعددی از خدمات کاردرمانی در بهترین کاردرمانی غرب تهران ارائه می‌شوند که هر کدام مربوط به مراجعه کنندگان خاصی هستند. به این ترتیب مراجعه‌کنندگان باید بر اساس سن فرد و نوع ناتوانی نوع مناسبی از خدمات کاردرمانی را انتخاب کنند. در پاراگراف‌های زیر به بررسی این طبقه بندی‌ها خواهیم پرداخت:

کاردرمانی حسی- حرکتی

معمولا انسان با دریافت‌های حسی فراوان می‌تواند به اطلاعات مهمی از دنیای اطراف خود برسد؛ اما برخی از افراد دچار اختلالاتی در این احساسات می‌شوند که باید برای بهبود آن، کاردرمانی حسی- حرکتی را تجربه کنند. برای بهبود این اختلالات کار درمانگر کاردرمانی حسی- حرکتی در تهران آن ها را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهد که بتوانند حس‌های مختلف و دریافت‌های حسی گوناگون را تجربه کنند؛ به این ترتیب یک یکپارچگی حسی و حرکتی برای فرد مورد نظر به وجود می‌آید.

کاردرمانی ذهنی

برخی از افراد توانایی انجام مهارت‌های جزئی و کلی را ندارند و برای انجام آنها مشکلاتی دارند. این افراد با مراجعه به کاردرمانی ذهنی در تهران می‌توانند نتایج اثربخشی برای برطرف کردن مشکل مربوط به مهارت‌های حرکتی و حسی خود کسب نمایند. همچنین کودکان و بزرگسالانی که با اختلال در ادراک بینایی و کارکرد مخچه مواجه شده باشند، می‌توانند مشکل خود را با این روش برطرف نمایند.

کاردرمانی جسمی

یکی از زیر مجموعه‌های پرکاربرد کاردرمانی، کاردرمانی جسمی است. به هر حال برخی از افراد دارای محدودیت‌های حرکتی و عملکردی هستند. کاردرمانی جسمی در تهران به آنها می‌آموزد که چگونه با شرایط فعلی خود هماهنگ شود؛ به این ترتیب افراد با محدودیت‌های این مدلی می‌توانند به کارهای روزمره خود مشغول شوند.

کار درمانی دست

یکی دیگر از انواع کاردرمانی؛ کاردرمانی دست است. درمانگران این حوزه عمدتاً آشنایی کامل با مشکلات و بیماری‌های اندام فوقانی را دارند؛ یعنی به افرادی که در دوران نقاهت پس از جراحی این ناحیه از بدن به سر می‌برند، کمک می‌کنند. بیماران با انجام تمرینات و فعالیت‌های ورزشی دست می‌توانند خود را بهتر کرده و حرکات دست خود را کنترل نمایند. در حقیقت کاردرمانی دست در تهران به بیماران دچار آرتروز دست، سندروم تونل کارپال و موارد مشابه کمک خواهد کرد.

کاردرمانی اتاق تاریک

شاید در نگاه اول نام این نوع کاردرمانی برایتان عجیب باشد! کاردرمانی اتاق تاریک در تهران یکی از لازمه‌های مفید در بهترین کاردرمانی غرب تهران است و به افراد دارای مشکلات حسی کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن با مشکلات حسی خود مبارزه کنند؛ در نتیجه با تحریک مغز، آن را در برابر واکنش‌های منفی مقاوم نگه می‌دارند.

گفتار درمانی

در بهترین گفتار درمانی غرب تهران ابتدا اختلالات مربوط به گفتار و زبان شناسایی می‌شوند. سپس با توجه به شرایط مراجعه کننده تکنیک‌ها و اقدامات مثبتی صورت می‌گیرد. افرادی که از لکنت زبان، مشکلات تلفظی، مشکلات شنوایی، شکاف کام و لب رنج می‌برند، کاندید خوبی برای این روش درمانی هستند.

کاردرمانی اوتیسم

کودکان مبتلا به اوتیسم نیاز دارند که برای بهبود مهارت‌های ذهنی خود کاردرمانی را آغاز کنند. این کودکان با استفاده از خدمات کاردرمانی می‌توانند توجه و تمرکز، درک و یادگیری و حافظه خود را تقویت نمایند. تنها بهترین کاردرمانگر اوتیسم در تهران می‌تواند در بهبود ادراک و اختلالات این عزیزان موثر باشد.

هزینه یک دوره کاردرمانی در تهران

هزینه یک دوره کاردرمانی در بهترین کاردرمانی تهران

هزینه کاردرمانی به عوامل متعدد از جمله تعداد جلسات بستگی دارد. طبیعتاً با افزایش تعداد جلسات کاردرمانی هزینه نهایی نیز زیاد می‌شود. برای آنکه نتایج لازم از کاردرمانی را کسب کنید، باید تا انتهای دوره درمانی پیش بروید. با توجه به موارد متعدد موثر در هزینه کاردرمانی برای اطلاع از هزینه دقیق بهتر است با مرکز موردنظرتان تماس بگیرید.

کلینیک پازل؛ بهترین کاردرمانی غرب تهران

کلینیک پازل یکی از بهترین کاردرمانی غرب تهران است که انواع خدمات نظیر کاردرمانی حسی- حرکتی، کاردرمانی ذهنی، کاردرمانی دست، گفتار درمانی، کاردرمانی اتاق تاریک و … را ارائه می‌دهد. همچنین کاردرمانگران با تجربه این مجموعه به خوبی با راهکار درمان اوتیسم آشنا هستند. در حقیقت آن‌ها با سال‌ها تجربه و به همراه تجهیزات مدرن می‌توانند زندگی عادی را به کودکان خاص شما و بزرگسالان بازگردانند.

کاردرمانی کودکان - مرکز کاردرمانی پازل

جمع‌بندی

از بهترین کاردرمانی‌های غرب تهران می‌توان به کلینیک پازل در اتوبان ستاری اشاره کرد. این مرکز با استخدام کاربلدترین کاردرمانگران تهران نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. کاردرمانگران این مجموعه با داشتن اخلاق حرفه‌ای و نیکو و تجربه بالا به شدت در بهبود مراجعه کنندگان نقش داشته‌اند. علاوه بر کاردرمانگران حرفه‌ای در این مجموعه به نیازهای بیماران همراه با تجهیزات کاربردی و پیشرفته پاسخ درستی داده می‌شود تا همه بیماران بتوانند از کاردرمانی‌های مختلف همچون کاردرمانی حسی حرکتی، دست، گفتار درمانی و … نتایج رضایت بخشی را کسب نمایند.